07

לימודי שוק ההון ת"א והמרכז | חיפה והצפון | ג'קי ברוך וזהר ליבוביץ

הצטרפות לרשימת תפוצה

write-document-iconדף זה נועד לקבץ מאמרים שונים על שוק ההון. בעתיד יופיעו כאן מאמרים על תיקי השקעות, שוק ההון, היכן נקבעת מניה דואלית?, אנליסטים טכניים מול פאונדומנטליים, בורסה ושיטות מסחר, ניירות ערך והתנהגותן, הסבר על מדד המעוף וכיצד הוא מורכב וכמובן מאמרים על מתנדים ושיטות מסחר בעולם.

בתאריך 25 ליולי 2007 הגיע מדד ת"א 25 לרמת השיא שלו 1168 הנקודות ומשם החל לזלוג מטה. תיק המניות שבאזור המנויים היה מלא כל טוב מניות הארץ (כ-17 מניות מתוך מניות ת"א 100). לכל מניה הוצמדה רמת קטיעת הפסד שמשמעותה אם המניה יורדת מתחת לרמה המצויינת היא נמכרת באופן מיידי. ככל שחלפו הימים וככל שהתרחבו הירידות כך נמכרו יותר ויותר מניות מתיק המניות עד אשר בתאריך 29/7/2007 נמכרו כל המניות. מדד ת"א 25 ואיתו כל מניות הבורסה הישראלית המשיך ואף החריף את הירידות מטה. בתאריך 5/8/2007 כתבתי למנויים את המאמר הבא שמשקף וממצא את כל פסיכולגיית המסחר בבורסה:

המשך קריאה: חשיבותה של נקודת קטיעת הפסד...

חג ראש השנה וסוף השבוע מעניקים לנו חופש ארוך. לשוחרי מדע הניתוח הטכני המעוניינים להעמיק את הבנתם בתחום, מספר עצות.

המשך קריאה: עצות ללימוד עצמי של הניתוח...

"אל תסתכל רק במדד, אלא גם במה שיש בו" – מדי שבוע ואף מידי יום ביומו אנו בוחנים "מבחוץ" את המדדים השונים, אך מה מסתתר בתוכם ? סקירה זו תעסוק במתנדי עוצמת השוק.

המשך קריאה: אל תסתכל רק במדד, אלא גם...

רבות דובר על הבעיתיות של תעודות הסל הממונפות (אגרסיביות). הבעיה מתמקדת בעובדה שבמרביתן המינוף קבוע והן טובות לטווחי זמן קצרים בלבד ולכן הן לא מומלצות למי שרוצה לבצע השקעה לטווחי זמן ארוכים אם בהשקעה לשיעורין דרך הוראת קבע או בהשקעת סכום בודד ולכן מרבית ההשקעות מסוג זה נעשות באמצעות תעודות סל ללא מינוף.

המשך קריאה: תעודות סל ממונפות האם הן...

במאמר קודם סקרתי שני מתנדי עוצמת שוק MARKET BREADTH)) הבוחנים מה אחוז המניות הנמצאות בפוזיציה שורית מתוך כלל המניות של המדד הנבדק.

במאמר זה אסקור את השימוש של יחס פוט קול (Put Call Ratio) לצורך הבנת השינויים באופטימיות ופסימיות המשקיעים והמתאם שלהם לגרף מדד ה S&P500.

הגרף הראשון הינו גרף יומי של היחס בין כלל אופציות הפוט וקול הנסחרות בבורסת שיקגו (CBOE).

כפי שניתן לראות על הגרף, התנודות היומיות הינן די חריפות והגרף נראה תזזיתי. את המידע החשוב ניתן לחלץ מהגרף בנקודות הקיצון שלו.

המשך קריאה: יחס פוט/קול (Put Call...

השקעה בשוק ההון – קבלת החלטות בתנאי חוסר וודאות

כידוע לכולם השווקים הפיננסיים הינם שווקים תנודתיים ועל כן לא ניתן להגדיר בשווקים אלו תשואה קבועה כגון זאת המתקבלת מהשקעה באג"ח ממשלתי. יתרה מזאת השווקים הפיננסיים יכולים לחשוף את המשקיעים לנפילות חריפות כפי שראינו בשנתיים האחרונות.

בתנאים נתונים אלו של התנהגות השווקים הפיננסיים כל החלטת השקעה, הינה למעשה קבלת החלטה בתנאי חוסר וודאות. האסטרטגיה הטובה ביותר בתנאים אלו הינה בעלת תכלית פשוטה – "קודם כל הגנה על שווי ההשקעה שנצברה ורק אחר כך יצירת רווחים חדשים".

המשך קריאה: השקעה בשוק ההון – קבלת...

קורס ניתוח טכני - רבים שואלים האם אפשר ללמוד כיצד לחזות את תנועת המניות/מדדים בעזרת כלי ניתוח טכני ? התשובה לכך נחלקת לשנים: את העתיד לבוא אף אחד לא יכול לחזות אבל בהחלט ניתן לבנות תרחישים על בסיס התנהגות המשקיעים בעבר. בקורס ניתוח טכני ניתן ללמוד כיצד לפענח את התנהגות המשקיעים המונעים לפעולה דרך האמוציות / רגשות. בכל פעם שתגיע סיטואציה מסויימת היא תגרום למשקיעים להתנהג בדיוק כפי שהתנהגו בפעמים האחרות ובצורה כזאת ניתן בעזרת כלי הניתוח הטכני לזהות מערך מחירים על הגרף המופיע בדרך כלל לפני אותה סיטואציה ובעזרתם להעריך את תגובתם של המשקיעים והתנהגות הנכס (מניות/מדדים וכו').

המשך קריאה: ניתוח טכני

עמוד 2 מתוך 2

כניסת סטודנטים