metastock_for_webinretactive for web

לימודי שוק ההון ת"א והמרכז | חיפה והצפון |

הצטרפות לרשימת תפוצה |
רוצה לבדוק את המניה שלך בדו"ח הטכני? |

write-document-iconדף זה נועד לקבץ מאמרים שונים על שוק ההון. בעתיד יופיעו כאן מאמרים על תיקי השקעות, שוק ההון, היכן נקבעת מניה דואלית?, אנליסטים טכניים מול פאונדומנטליים, בורסה ושיטות מסחר, ניירות ערך והתנהגותן, הסבר על מדד המעוף וכיצד הוא מורכב וכמובן מאמרים על מתנדים ושיטות מסחר בעולם.

"כל האמת בפרצוף - תעשיית האשליות והכסף הקל!" – מאמר מיוחד על תעשיית האשליות שמייצר שוק ההון והפיתוי לכסף קל ומהיר מה שמסתיים בדרך כלל במפח נפש ותסכול רב.

המשך קריאה: כל האמת בפרצוף - תעשיית...

לימודי בורסה – במציאות הכלכלית הנוכחית מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו אחריות אישית בתחום הכספים...

המשך קריאה: לימודי בורסה

"והחוכמה מאין תמצא ואי זה מקום בינה לא ידע אנוש ערכה ולא תמצא בארץ החיים" – איוב כח'.

מקורה של הספקנות בפילוסופיה, החל מתקופת היוונים ועד לימנו אנו. ניתן להגדירה כדרך חשיבה המופעלת בתחומי הפילוסופיה והמדע. קיימות אסכולות שונות של ספקנות, כאשר אותנו מעניינת הספקנות המדעית. במאמר זה ננסה לעמוד על מקומה של הספקנות במסחר בשוק ההון.

המשך קריאה: ואף על פי כן נוע תנוע –...

איך מתחילים זו הבעיה העיקרית של משקיע מתחיל.

כולם רוצים להרויח כסף הרבה ומהר...

המשך קריאה: איך מתחילים להשקיע בשוק...

מי ביקש טיפ ולא קיבל ? מי קיבל ורוצה עוד? אני ,אתה, וכולנו!

יש אנשים שפרנסתם תלויה בטיפ , לא ! לא אתה ולא אני , אלא נותני שרותים שהחוק לא דואג ולא שומר שהמשכורת שלהם תהיה הוגנת , כמו מלצרים , נהגי מוניות ורבים אחרים שאצלם הטיפ או כפי שנקרא בעברית תשר (בלשון מתנה) מהווה מרכיב מרכזי במשכורתם והוא חוקי וחיוני להם ולפרנסתם.

המשך קריאה: אחי, מה עם איזה טיפ ?

השבוע נפל דבר בישראל והארץ לא רעשה.

בנק פועלים מצא שימוש לכסף שנגבה מאיתנו הלקוחות והצליח להשקיע בהעלאת איכות ומתן כלים משופרים יותר למשקיעים שסוחרים באמצעותו.

המשך קריאה: השיטה הנכונה להרויח בשוק...

השימוש בתעודות הסל גבר בתקופה האחרונה למימדים אותם לא ראינו מעולם, והקצב רק צפוי לגדול. בתי ההשקעות השונים צפויים להנפיק תעודות סל נוספות בעתיד הקרוב, שיתווספו לעשרות התעודות הקיימות. מה שרוב הסוחרים אינו יודע, הוא שמחיר התעודה בשוק אינו תמיד המחיר ההוגן, כלומר המחיר הנגזר ממדד הייחוס.

המשך קריאה: אל תקנה חתול בסל

כדי שנבין מהיכן נובע התלות במחזור המסחר ומה הוא מרמז לפי השיטה הטכנית אתן לכם הסבר קצר כדי שנבין עד כמה הוא פרמטר חשוב בשיטה.

המשך קריאה: מחזור מסחר כפרמטר חשוב...

 מניה דואלית הינה מניה הנסחרת במקביל גם בארץ וגם בחו"ל. כדי לנתח גרף מניה יש תחילה לדעת היכן היא נקבעת היות וקוי המגמה הנמתחים על הגרף עלולים להטעות במידה ובחרנו בגרף הלא נכון.

המשך קריאה: היכן נקבעת מניה דואלית?

בתאריך 25 ליולי 2007 הגיע מדד ת"א 25 לרמת השיא שלו 1168 הנקודות ומשם החל לזלוג מטה. תיק המניות שבאזור המנויים היה מלא כל טוב מניות הארץ (כ-17 מניות מתוך מניות ת"א 100). לכל מניה הוצמדה רמת קטיעת הפסד שמשמעותה אם המניה יורדת מתחת לרמה המצויינת היא נמכרת באופן מיידי. ככל שחלפו הימים וככל שהתרחבו הירידות כך נמכרו יותר ויותר מניות מתיק המניות עד אשר בתאריך 29/7/2007 נמכרו כל המניות. מדד ת"א 25 ואיתו כל מניות הבורסה הישראלית המשיך ואף החריף את הירידות מטה. בתאריך 5/8/2007 כתבתי למנויים את המאמר הבא שמשקף וממצא את כל פסיכולגיית המסחר בבורסה:

המשך קריאה: חשיבותה של נקודת קטיעת הפסד...

חג ראש השנה וסוף השבוע מעניקים לנו חופש ארוך. לשוחרי מדע הניתוח הטכני המעוניינים להעמיק את הבנתם בתחום, מספר עצות.

המשך קריאה: עצות ללימוד עצמי של הניתוח...

"אל תסתכל רק במדד, אלא גם במה שיש בו" – מדי שבוע ואף מידי יום ביומו אנו בוחנים "מבחוץ" את המדדים השונים, אך מה מסתתר בתוכם ? סקירה זו תעסוק במתנדי עוצמת השוק.

המשך קריאה: אל תסתכל רק במדד, אלא גם...

רבות דובר על הבעיתיות של תעודות הסל הממונפות (אגרסיביות). הבעיה מתמקדת בעובדה שבמרביתן המינוף קבוע והן טובות לטווחי זמן קצרים בלבד ולכן הן לא מומלצות למי שרוצה לבצע השקעה לטווחי זמן ארוכים אם בהשקעה לשיעורין דרך הוראת קבע או בהשקעת סכום בודד ולכן מרבית ההשקעות מסוג זה נעשות באמצעות תעודות סל ללא מינוף.

המשך קריאה: תעודות סל ממונפות האם הן...

עמוד 1 מתוך 2

כניסת סטודנטים